Sorana Cîrstea, în turul II la Miami

sorana-cirstea-turul-ii-miami

Sorana Cîrstea, nr. 66 WTA, s-a calificat în turul II la Miami Open după ce a trecut de reprezentanta gazdelor, Katrina Scott, nr. 443 WTA.

Sorana a început bine partida și s-a desprins la 2-0. După ce Scott a făcut și ea un game de serviciu, sportiva noastră a izbutit să facă trei game-uri la rând și să se distanțeze la 5-1. Au urmat apoi două game-uri în care s-a mers cu serviciul astfel încât, Cîrstea a câstigat primul set cu 6-2.

Echilibrul în setul secund s-a păstrat doar în primele două game-uri. Apoi, Sorana a luat trei game-uri consecutive și s-a desprins la 4-1. Scott i-a luat și ea un break româncei, dar apoi sportiva noastră a făcut alte gouă game-uri la rând și a închis setul secund la 6-2.

În turul următor Sorana o va întâlni pe estonianca Anett Kontaveit, nr. 24 WTA. Scorul la întâlnirile directe este de 3-0 pentru estoniancă.

Sursa 27sportas.ro

Articole asemanatoare

Interzicerea înstrăinării acţiunilor deţinute de stat la companiile şi societăţile naţionale, abrogată
IAR 317 Airfox, supranumit „Top Gun” de Ghimbav, singurul elicopter românesc de atac. Cum s-a ales praful de acest proiect